Młodość ukryta w igłach

Marzysz o zabiegu który przyniesie szybkie i trwałe efekty? Sprawi, że Twoja skóra będzie zdrowo, młodo i pięknie wyglądać?

Mezoterapia jest w tym przypadku strzałem w dziesiątkę !

Dlaczego jest tak skuteczna?

Mezoterapia wśród specjalistów i klientek uchodzi za najskuteczniejszą metodę odmładzania i regeneracji skóry. To wszystko poprzez podwójny mechanizm działania: silnego pobudzenia skóry do regeneracji i wprowadzeniu aktywnych składników do głębokich warstw skóry. Działanie to powoduję, iż pojawia się stan zapalny i uruchomiona zostaje kaskada procesów regeneracji. W ten sposób w skórze tworzą się nowe włókna kolagenowe, wzrasta nawilżenie skóry oraz dotlenienie komórek przez co poprawie ulega koloryt i ogólny wygląd cery. Dzięki mezoterapii następuje także pominięcie nieprzepuszczanego naskórka i zwiększenie wchłaniania preparatów  kosmetologicznych. Poprzez wykonanie tysięcy mikrokanalików  zdolności przenikania substancji znacznie wzrastają, a skóra otrzymuje niezbędne dla utrzymania dobrej kondycji składniki odżywcze. W ten sposób możemy podać np. kwas hialuronowy, witaminy, peptydy do miejsc gdzie ich działania będzie przynosiło najlepsze efekty terapeutyczne.

Jakich efektów można się spodziewać?

Dzięki silnej stymulacji skóry do regeneracji po zabiegu uzyskujemy szereg korzyści. Skóra nabiera zwiększonej gęstości i elastyczności poprzez wzrost ilości kolagenu i kwasu hialuronowego. Zmarszczki stają się płytsze, a owal twarzy nabiera wyraźniejszych rys. Ponad to mezoterapia wspaniale działa jako ekspresowy zabieg poprawiający ogólny wygląd skóry w tym koloryt i zdrowy blask. Jest także niesamowicie skuteczną terapią przeciwstarzeniową, którą można wykonać już po 25 roku życia w celu opóźnienia procesów starzenia. Prócz efektów odmładzających mezoterapię mikroigłową wykorzystuję się w terapiach nadmiernego wypadania włosów, redukowaniu rozstępów, niwelowaniu cellulitu, ujędrnieniu ciała.

Na czym polega zabieg?

W zalezności od potrzeb skóry wykonujemy mezotrapię mikroigłową lub igłową.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej polega na wykonaniu kontrolowanych nakłuć za pomocą specjalnie przeznaczonego do tego urządzenia. Głębokość wkłuć regulowana jest przez osobę wykonującą zabieg na podstawie wskazań do zabiegu oraz obszaru i mieści się ona w przedziale 0,25mm do 2,5mm. Po oczyszczeniu zdzynfekowaniu skóry nakładany jest stosowny preparat, a następnie kosmetolog przystępuję do wykonania mikronakłuć. Odczucia podczas zabiegu są najczęściej porównywane do intensywnego drapania lub tarcia. W wiązku z tym mezoterapię mikroigłową mogą wykonać osoby o niższym progu wytrzymałości.

Mezoterapia igłowa jest zdecydowanie głębszą terapią. Prócz seryjnie wykonanych drobnych wkłuć wykonywane są także tzw depozyty. Oznacza to wykonanie kilkudziesięciu głębszych wkłuć i pozostawienie większej ilości preparatu w celu rewitalizacji najbardziej newralgicznych obszarów zabiegu. Odczucia podczas zabiegu porównywalne są to ugryzienia owada, a po zabiegu klient może zauważyć drobne bąbelki z preparatem pod skórą, które znikają w ciągu kilku-kilkunastu godzin.

Czy muszę mieć kilka dni na regenerację skóry?

W większości przypadków skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i podrażniona. Odczuwalne może być pieczenie, lekkie ściąganie, podszczypywanie. Natomiast dużym atutem mezoterapii jest fakt bardzo szybkiego powrotu skóry do standardowej kondycji. Już po 12-24h większość odczynów znika i można normalnie wrócić do codziennych czynności, a po 24h można nałożyć już makijaż.

Masz więcej pytań? Zadzwoń do Nas i dopytaj lub umów się od razu na wizytę, a przed zabiegiem zostaniesz o wszystkim szczegółowo poinformowana

884-687-333