O mały włos…

Włosy, włosy ahhh te włosy….

Tu ich za mało tam ich za dużo – to chyba jedna z najczęściej powtarzanych maksym przez kobiety.

Dziś chciałabym jednak napisać o tych bardziej niechcianych. 

Pomijając fakt natury estetycznej, włoski to także problem poczucia dyskomfortu. Często nawracające zapalenia mieszków włosowych, ranki, podrażnienia, szorstkość i przesuszenie depilowanej skóry. Jak sobie z tym radzić? Rozwiązań jest kilka w zależności czy chciałabyś uzyskać efekt tymczasowy czy trwały. Najbardziej popularną formą depilacji jest depilacja woskiem. Jest to dobre rozwiązanie na nieco dłuższy czas pozbycia się włosków, jednak nie rozwiązuje problemu podrażnień, wrastania oraz nawracającego zapalenia mieszków.

Jeśli męczysz się z nadmiernym owłosieniem na ciele czy twarzy lub masz już dość ciągłych nieprzyjemnych reakcji skórnych po depilacji postaw na trwałe rozwiązanie jakim jest DEPILACJA LASEROWA. To najlepsze i najskuteczniejsza opcja wyeliminowania wymienionych wcześniej przypadłości.

 

W związku z depilacją laserową jest kilka bardzo istotnych kwestii o których musisz wiedzieć , a o które także często pytacie mnie w gabinecie. 

  • Ile zabiegów potrzebuję?

To kwestia bardzo indywidualna. Czasami wystarczają nam już minimalna ilość zabiegów, czyli 4 a niekiedy potrzebujemy serii do 10 zabiegów. Zależy to od wielu czynników takich jak rodzaj włosów czy indywidualne predyspozycję natomiast szacowaną ilość zabiegów określamy podczas konsultacji przed zabiegiem.

  • Z jaką częstotliwością muszę wykonywać depilację laserową?

Ze względu na fazy wzrostu włosa zabiegi wykonujemy najczęściej w odstępach 4-6 tygodni.

  • Jaka jest najlepsza pora roku na depilację laserową?

Depilację laserową najlepiej rozpocząć jesienią, ewentualnie zimą. Zabiegów nie możemy wykonywać w okresie zwiększonego nasłonecznienia dlatego musimy wziąć pod uwagę, iż kurację musimy rozpocząć na tyle wcześnie by przy ewentualnej większej ilości zabiegów zdążyć zakończyć zabiegi przed okresem słonecznym.

  • Czy to boli?

Zdecydowanie możemy się pochwalić, iż w porównaniu z innymi laserami nasze zabiegi są prawie bezbolesne. Oczywiście czasami jest odczuwalny mały dyskomfort w postaci ciepła ale jest on spokojnie do zniesienia gdyż głowica na bieżąco schładza skórę do 0 stopni działają jak znieczulenie.

  • Czy powinnam zapuścić włoski przed depilacją?

Dobrze przed rozpoczęciem zabiegów skorzystać z konsultacji i przyjść na nią z widocznymi włoskami. Pozwoli to na scharakteryzowanie włosa oraz określenie szacowanej ilości zabiegów. Natomiast na 24h przed zabiegiem depilacji laserowej należy włoski usunąć maszynką do golenia.

  • Kiedy zobaczę efekt?

Czasami efekt redukcji włosów widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Usuwanie owłosienia to jednak proces rozłożony w czasie gdzie efekt widoczny jest z biegiem czasu w trakcie trwania serii.

  • Jakiego rodzaju włoski są najlepsze do depilacji laserowej?

Laser działa na zasadzie “wyłapywania” barwnika włosa. Dlatego najlepsze są włoski ciemne przy jasnej karnacji. Nie oznacza to jednak iż jaśniejszych włosów nie można usunąć. Czy Twoja włoski będą podatne na laser możemy stwierdzić podczas konsultacji przed zabiegiem.

  • Czy po zabiegu skóra będzie podrażniona?

Niekiedy zdarza się, że po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona jednak odczyn ten najczęściej samoistnie znika po kilku lub kilkunastu godzinach

  • Czy można się opalać w trakcie kuracji?

Absolutnym przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest świeżo opalona skóra oraz opalanie w trakcie kuracji. Najbezpieczniej jest zaprzestać kąpieli słonecznych oraz solarium na 3-4 tygodnie przed zabiegiem.

Oczywiście wszystkie te kwestie omawiamy na bezpłatnej konsultacji przed zabiegiem ,która poprzedza rozpoczęcie kuracji w celu odpowiedniego przygotowania się do depilacji laserowej, na którą serdecznie Cię zapraszam 😉

Ewelina