Szorstki problem.

Dziś chciałabym Ci przybliżyć problem, defekt z którymi boryka się wiele kobiet bo nawet do 80% populacji (w tym i ja), a mimo to większość posiadaczek tej przypadłości nie wie co to jest i co z tym zrobić.  

Rogowacenie okołomieszkowe.

Najczęściej występuje na przedramionach, udach i pośladkach. Wygląda jak „kaszka” koloru skóry, drobne rozsiane krostki, czasami bardziej lub mniej zaczerwieniona. Nie daję żadnych subiektywnych odczuć w postaci świądu czy pieczenia. Tak właściwie jest to typowy defekt estetyczny w postaci nadmiernie rogowaciejących ujść mieszków włosowych absolutnie nie zagrażający zdrowiu 🙂 

Skąd się bierze? Najczęściej jest to cecha którą odziedziczyliśmy po rodzicach lub starszych pokoleniach. Niestety z tego powodu właśnie, istnieją małe szanse żeby pozbyć się całkowicie tych szorstkich krostek na ciele. Jednak zdecydowanie możemy zniwelować widoczność i wyczuwalność zmian.

Przede wszystkim PEELING. Najlepiej jest peelingować miejsce występowanie zmian 2 razy w tygodniu grubym peelingiem do ciała, szorstką peelingującą rękawicą lub gąbką. Wyjątkiem są stany ropne, kiedy nie możemy zastosować szorstkich preparatów by nie roznieść treści ropnej na dalsze miejsca.

Kolejna rzecz to natłuszczanie. Oczywiście dobry balsam nawilżający to podstawa codziennej pielęgnacji. Jednak przy rogowaceniu okołomieszkowym warto wspomóc się aptecznymi preparatami które w sowim składzie zawierają mocznik, kwas salicylowy czy alantoinę, Te kosmetyki najlepiej nakładać codziennie rano i wieczorem.

A co w gabinecie? Jeśli Twoje zmiany są rozległe, a krostki dość spore korzystnie wpłynie mikrodermabrazja diamentowa w celu złuszczenia nadmiernie zrogowaciałego naskórka. Natomiast aby nawilżyć i zmiękczyć skórę najlepsze efekty przynosi kuracja kwasem migdałowym.

Pamiętaj, że zawsze połową sukcesu jest odpowiednia pielęgnacja domowa, a więc czym prędzej wyposaż swoją łazienkę w peeling oraz nawilżający balsam.

Mam nadzieję, że teraz już wiesz co to za kaszka na ramionach lub udach i jak sobie z nią poradzić.

Powodzenia

Ewelina 🙂