Fakt czy Mit? Zabiegi latem

Zmotywowana informacjami jakie otrzymuje od Was ostatnio w gabinecie postanowiłam obalić pewien mit, a mianowicie: 

 “Latem nie wykonujemy zabiegów na twarz zwłaszcza peelingów”

Prawdą jest, że część substancji peelingujących, złuszczających mają właściwości światłouczulające co kategorycznie wyklucza je z stosowania w okresie letnim. Należą do nich większość kwasów AHA, retinol, peelingi ziołowe. Zastosowanie je w okresie zwiększonego nasłonecznienia niesie za sobą ryzyko pojawienia się przebarwień a nawet poparzenia skóry.

Jednak odmienną kwestią są peelingi delikatniejsze lub niektóre aparaturowe typu peeling kawitacyjny czy Bio Electro Peeling, które są wręcz wskazane do zastosowania latem. W ich przypadku nie musimy obawiać się żadnych powikłań i praktycznie od razu po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.

Pamiętajmy, że skóra latem nie ma łatwego życia. Ciągła ekspozycja na słońce, wodę, wiatr nie sprzyja jej kondycji. Staje się bardziej wiotka, czasami wrażliwa, sucha, szorstka, a w jej głębszych warstwach zachodzi szereg procesów przyczyniających się do przedwczesnego starzenia. Dlatego właśnie konieczne są peelingi nawet latem. Przynajmniej raz w okresie wakacyjnym powinnyśmy podarować swojej skórze chwilę wytchnienia i poddać ją pielęgnacji łączącej odpowiednio dostosowane złuszczanie oraz nawilżaniu by wzmocnić jej bariery ochronne oraz pobudzić procesy regenerujące.

Mam nadzieję, że udało mi się uświadomić Ci jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry latem i niedługo zobaczymy się w gabinecie.

Do zobaczenia

Ewelina